Microsoft Teams Öğrenci Yardım

Office365 Öğrenci Hesabı Aktifleme 

UZEMÖYS GİRİŞ VİDEOSU (NETYETKİ ŞİFRESİ OLUŞTURMAYI ANLATMAKTADIR) 

Office365 hesabınızı aktiflemek için öğrencinumarası@ogrenci.ogu.edu.tr şeklindeki e-posta adresiniz gereklidir. Bu adresi kullanabilmek için öncelikle aşağıdaki adımları takip edin:

ogu.edu.tr uzantılı e-postanız için üniversitemizin Ortak Kimlik Doğrulama sisteminde kullanılan Parola (Netyetki girişi) kullanılmaktadır. Ortak Kimlik Doğrulama Sistemi (Netyetki) parolaları Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından tanımlanmaktadır. Eğer şifrenizi unuttuysanız veya yeni şifre almak istiyorsanız lütfen tıklayınız.

Karşınıza çıkacak yandaki ekranda

Kullanıcı adı (Öğrenci Numaranız): 987620209999
Öğrenci Bilgi Sistemi (OGUBS)` de kayıtlı E-posta Adresiniz: Gmail, Hotmail, Yahoo vb. adresiniz
“Ben robot değilim” kutucuğunu işaretleyerek,

“İşlem Kodunu Gönder” butonuna tıklayınız.
OGUBS E-posta adresinize ogrenci.ogu.edu.tr uzantılı e-postanız ve şifreniz gelecektir. Bu şifre aynı zamanda Netyetki şifrenizdir.

Bu işlemlerden sonra ESOGÜ e-postanızı ve Netyetki hesabınızı kullanabilirsiniz. E-Posta Hizmetleri ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

E-posta kullanıcı adınız: öğrencinumarası@ogrenci.ogu.edu.tr

E-posta parolanız: Netyetki şifresi ile aynıdır.

* Office365 ile ilgili teknik destek almak için:

Üniversitemiz öğrencileri Microsoft Uygulamaları parolasını bilmiyorsa veya unuttuysa  destek.ogu.edu.tr  sisteminden çağrı açması gerekmektedir.

Kullanıcı adı: öğrenci no ( 131220209988 )

Parola: Netyetki Parolası ile aynıdır.

Son seçenek olarak Öğrencimiz bu işlemleri yaparak sonuç alamıyorsa eğer 5245 dahili telefondan sistem destek grubunu arayabilir.